fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Solowy album Veddera

Eddie Vedder (Pearl Jam)
Fotorzepa, BK Beata Kitowska
Wokalista grupy Pearl Jam zapowiedział wydanie solowego albumu. Premierę krążka „Ukulele Songs" zaplanowano na 30 maja. Tego samego dnia do sprzedaży trafi koncertowe DVD „Water On The Road"
Na płycie znajdą się oryginalne kompozycje Eddiego Veddera oraz jego interpretacje utworów innych artystów wykonane przez artystę na ukulele. Znana z repertuaru Everly Brothers piosenka „Sleepless Nights" została nagrana z Glenem Hansardem, a „Tonight You Belong To Me" – z Cat Power. Na pierwszy singiel wybrano „Longing To Belong".
Koncerty zarejestrowane na krążku DVD odbyły się 16 i 17 sierpnia 2008 r. w Warner Theatre w Waszyngtonie. Vedder wykonał „You're True" z „Ukulele Songs", utwory Pearl Jam („Guaranteed", „No Ceiling") oraz kompozycje z solowej płyty „Into The Wild", ścieżki dźwiękowej filmu „Wszystko za życie".
Solowe plany Veddera nie oznaczają, że Pearl Jam zawiesza działalność. W przyszłym miesiącu muzycy wejdą do studia, by pracować nad nową płytą. Jeff Ament, basista grupy, wyjawił, że już zarejestrowali około 25 utworów. Również w kwietniu ujawnione zostaną szczegóły minifestiwalu, jaki zespół urządza, by uczcić dwudziestolecie swojej działalności.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA