fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Spektakl Silence w Teatrze na Woli

Co roku najlepsze zespoły pantomimiczne z całego świata zjeżdżają do Teatru Na Woli na Festiwal Sztuki Mimu. Nie trzeba jednak czekać do kolejnej jego edycji, by zobaczyć mistrzów teatru poza słowami
W najbliższą niedzielę na scenie przy ul. Kasprzaka gościnnie wystąpi znakomity duet Bodecker/Neander Company. Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne
Alexander Neander, 40-latek pochodzący z Paryża, oraz Wolfram V. Bodecker, urodzony w 1969 roku w niemieckim Schwerin, założyli własny zespół w 1996 roku. Obaj wywodzą się ze szkoły klasycznej pantomimy. Przez lata byli bliskimi współpracownikami słynnego Marcela Marceau. Podobnie jak on podróżują po świecie, by opowiadać historie za pomocą gestów, ruchów ciała i mimiki. Rzadko stosują rozbudowaną scenografię, choć pomysłami potrafią zaskoczyć widzów. Ich znakiem rozpoznawczym jest świetne aktorstwo i perfekcyjnie dopracowana choreografia.
W Teatrze Na Woli pokażą spektakl „Silence" – zbiór etiud i krótkich historii inspirowanych codziennym życiem. Artyści świetnie dostrzegają paradoksy rzeczywistości, podpatrują zwykłe sytuacje, by stworzyć z nich bardziej uniwersalne przypowiastki o ludzkiej naturze i naszych słabościach. Bawią widzów, ale także skłaniają do refleksji.
„Silence", spektakl teatru pantomimy, scen., reż, wyk. Alexander Neander, Wolfram V. Bodecker, Teatr Na Woli, ul. Kasprzaka 22, Warszawa, bilety: 30, 40 zł, rezerwacje: tel. 22 632 24 78, niedziela (20.03), godz. 19.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA