fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT

Turnusy rehabilitacyjne zwolnione z VAT

www.sxc.hu
Turnusy rehabilitacyjne będą nadal zwolnione z VAT. Nie ma znaczenia, czy organizują je zakłady opieki zdrowotnej czy inne podmioty
Turnusy rehabilitacyjne będą nadal zwolnione z VAT. Nie ma znaczenia, czy organizują je zakłady opieki zdrowotnej, czy też inne podmioty.
Usługi te były wolne od podatku do końca 2010 r. Jednak obowiązująca od 1 stycznia nowelizacja ustawy o VAT sprawiła, że turnusy organizowane przez podmioty inne niż ZOZ zostały objęte 23-proc. VAT.
Ministerstwo Finansów przyznało, że nie taka była intencja resortu, i postanowiło naprawić błąd w rozporządzeniu. Zakłada ono zwolnienie dla turnusów rehabilitacyjnych organizowanych zarówno przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne, jak i inne jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które prowadzą co najmniej przez dwa lata działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i uzyskały wpis do rejestru wojewody. Zwolnienie obejmie też dostawę towarów i świadczenie usług związanych ściśle z organizacją turnusów, m.in. wyżywienie i noclegi.
Podstawa prawna:
Zobacz więcej:
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA