fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Schetyna dla Uważam Rze: wojna z PiS to za mało

ROL
Jerzy Haszczyński
Nie wystarczy powiedzieć, że PiS jest zły, potrzebna jest pozytywna oferta – mówi tygodnikowi "Uważam Rze" marszałek Sejmu
Polityczna wojna to za mało, żeby wygrać najbliższe wybory – mówi Grzegorz Schetyna (PO) w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi w pierwszym numerze nowego tygodnika "Uważam Rze. Inaczej pisane". – Strach przed tą partią nie mobilizuje już tych młodych ludzi, którzy dali nam zwycięstwo w 2007 r. – dodaje marszałek.
Zaznacza, że zmienił się stosunek mediów do PO. – Sprawdzają nas coraz częściej – uważa Schetyna. – Uważają często, że przez trzy lata nie były wystarczająco ostre w krytyce i teraz chcą to nadrobić. Atmosfera wobec rządu i Platformy bardzo się zmieniła.
Schetyna pochlebnie wypowiada się o SLD: – Mogą mieć przyzwoity wynik. Można o nich mówić różnie, ale zbudowali samodzielną pozycję. Trzeba to widzieć.
– Nie sądzę, żeby Schetyna miał w zanadrzu jakąś nową, ciekawą ofertę – mówi "Rz" dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Chodzi tu raczej o rozgrywki personalne wewnątrz partii.
 
 
Grzegorz Schetyna w rozmowie z "Uważam Rze" komentuje też ostatnie spadki poparcia dla PO. – Nikt nie widzi, ile zrobiliśmy i zrobimy, ale każdy mówi o tym, co obiecano, narysowano, a teraz trzeba się z tego wycofać – tłumaczy. – Premier jest pod bardzo dużą presją, to trudny, czwarty rok władzy.
Według najnowszego sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia Platforma ma poparcie 34 proc. badanych (w styczniu – 36,7 proc.), a jej przewaga nad PiS zmniejszyła się do 6 pkt proc.
Pierwszy numer liberalno-konserwatywnego tygodnika opinii "Uważam Rze. Inaczej pisane" ukazuje się w poniedziałek. Wydawcą jest Presspublica. Szefem pisma został redaktor naczelny "Rz" Paweł Lisicki, a jego zastępcą Michał Karnowski. Tygodnik powstaje m.in. na bazie artykułów z "Rz". W tygodniku stałe miejsce będzie miała znana z "Wprost" rubryka Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka: "Z życia koalicji, z życia opozycji".
W pierwszym numerze Piotr Zaremba pisze o Grzegorzu Schetynie, Agnieszka Rybak o Włodzimierzu Czarzastym, a Anna Kilian przypomina role Jeffa Bridgesa. Nowy tygodnik będzie liczył około 70 stron.
Pierwszy numer sprzedawany jest w promocyjnej cenie – 1,90 zł. Następne będą kosztować 4,50 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA