fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

W wielu miastach trwa ożywienie

Rzeczpospolita
[b]Osoby szukające nowych lokali w stolicy mają duży wybór[/b]
- [b]W Warszawie[/b] oferty czekają zarówno w projektach oddanych do użytkowania, jak i w blokach w budowie – zapewniają pośrednicy z biura nieruchomości Ober-Haus. Największa podaż jest w Wilanowie, na Woli, Ursynowie i Białołęce.
Natomiast na rynku wtórnym w stolicy wielu klientów szukało w listopadzie mieszkań z najwyższej półki, o dużych powierzchniach, w niepowtarzalnych lokalizacjach, na Żoliborzu i Powiślu.
- [b]W Łodzi[/b] pośrednicy obserwują duże zainteresowanie ze strony klientów zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. – Kryzys na rynku nieruchomości wydaje się więc już za nami. Miał on też swoje dobre strony, gdyż deweloperzy zaczęli się baczniej przyglądać potrzebom klientów. Obecnie planowane budynki są gruntownie przemyślane, realizowane z dbałością o spełnienie potrzeb i dostosowane do możliwości finansowych łodzian – twierdzą pośrednicy Ober-Haus.
- [b]W Trójmieście[/b] klienci kupili sporo kawalerek w centralnych lokalizacjach, nie droższych jednak niż 200 tys. zł, głównie pod najem. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się lokale w nowych inwestycjach, których termin odbioru przypada na ten rok, m.in. ze względu na podwyżkę cen spowodowaną wzrostem VAT. Przy cenie 300 tys. zł netto klient ma szansę zaoszczędzić 3 tys. zł, za którą to kwotę można kupić komórkę lokatorską.
- [b]W Poznaniu[/b] w listopadzie sprzedawało się nieco mniej mieszkań niż latem. Ceny są od dłuższego czasu stabilne i nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja uległa zmianie. Wiele ofert nieruchomości zalega w portalach internetowych ze względu na zawyżone stawki.
- [b]W Katowicach[/b] największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania o pow. do 50 mkw., nowe, w stanie deweloperskim, lub z drugiej ręki, gotowe do zamieszkania od zaraz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA