fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Petru odchodzi z BRE

Ryszard Petru
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Ryszard Petru, główny ekonomista BRE odchodzi z banku — dowiedziała się „Rzeczpospolita”
W BRE odpowiadał także nadzór właścicielski i strategię. Pracę w banku zaproponował mu Mariusz Grendowicz, były prezes spółki. Obaj pracowali wcześniej w banku BPH, gdzie Ryszard Petru także był głównym ekonomistą.
Petru nie chciał komentować naszych informacji, ani powiedzieć gdzie będzie pracował. Nieoficjalnie mówi się, że Petru zostanie w biznesie lub będzie etatowym doradcą ekonomicznym prezydenta.
Z Informacji „Rz” wynika, że jego miejsce zajmie Stefan Kawalec, były wiceminister finansów. Nie udało się nam z nim skontaktować.
[b]Ryszard Petru[/b] jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich ekonomistów. Przed BPH pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie zajmował się reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Doradzał również w krajach regionu Europy Środkowo Wschodniej i Azji Centralnej w zagadnieniach związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi. W latach 1997-2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, ministra Finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA