fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

TVN i TV Puls podpisały umowę z Emitelem

Magdalena Lemańska
Dzięki niej tylko dni dzielą nas od formalnego startu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Z podpisaniem dokumentu ociągają się jeszcze Polsat i TV4
Emitel, spółka z grupy TP, dopiął wczoraj swoje rozmowy z TVN i TV Puls i podpisał z nimi umowę na dosył sygnału ich cyfrowych stacji, które mają zacząć nadawać od października w ramach tzw. drugiego multipleksu (pakiet ośmiu kanałów) startującej w Polsce cyfrowej telewizji naziemnej. Żeby kanały prywatnych nadawców mogły być nadawane naziemnie cyfrowo zamiast – tak jak to się dzieje obecnie – analogowo w zapowiedzianym pakiecie, podobną umowę muszą jeszcze podpisać Polsat i TV4. – Ustalamy jeszcze pewne szczegóły. Jeśli porozumiemy się w ich sprawie z Emitelem, nie wykluczamy, że umowa zostanie podpisana dziś lub jutro – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu. TVN i Emitel informacji o podpisaniu umowy nie komentują. Sygnowany wczoraj dokument umożliwi Emitelowi zamianę prowadzonego obecnie nadawania testowego z nadajników w Warszawie, Raszynie, Śremie, Zielonej Górze i Żaganiu na komercyjne i w ciągu dziesięciu lat da mu ok. 0,5 mld zł wpływów.
[wyimek]400 mln zł to koszt infrastruktury niezbędnej do nadawania cyfrowej TV[/wyimek]
Docelowo w pakiecie cyfrowych kanałów oprócz TVN, Polsatu, TV Puls i TV4 pojawią się TVN 7, Polsat Sport News, nowy rozrywkowy kanał TV Puls i nowa stacja właściciela TV4. Jako pierwsza z nowych stacji ruszy TVN 7 (najprawdopodobniej już od października), kolejne dołączą w okolicach Nowego Roku lub później.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA