fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

City Interactive ostro w górę na giełdzie

Rzeczpospolita
City Interactive po kilkudniowej przerwie znowu dał zarobić akcjonariuszom. W poniedziałek akcje producenta gier komputerowych podrożały o 20,9 proc. i na zamknięciu były wyceniane na 17,26 zł.
To nowe historyczne maksimum notowań. Jeszcze na początku marca walory kosztowały niewiele więcej niż 2 zł. Od tego czasu podrożały przeszło ośmiokrotnie. Wartość rynkowa spółki wzrosła z 27,7 mln zł do 218,3 mln zł.
Gracze akumulują papiery City Interactive, dyskontując sukces, jaki odniosła gra „Sniper: Ghost Warrior”. Do tej pory znalazła ok. 0,5 mln klientów na całym świecie. Będzie ich znacznie więcej, bo kilka dni temu spółka podpisała umowę z Sony Computer Entertainment America, dzięki której będzie mogła sprzedawać „Snipera” na rynku amerykańskim w wersji na konsolę PlayStation. Do tej pory „Sniper” ukazał się jedynie w wersji na peceta i konsolę Xbox. Sukces „Snipera” ma przełożenie na wyniki jego producenta. W I kwartale firma zarobiła na czysto ponad 3 mln zł. Dane za II kwartał mają być jeszcze lepsze.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA