fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Z widokiem na Camp Nou

Andres Iniesta, wychowanek La Masii
AFP
Jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych. W sobotę pierwszy z dziesięciu odcinków serialu dokumentalnego „Szkoła Barcy”. Pokaże go stacja Planete o godz. 11.15
La Masia – dla milionów dzieciaków na całym świecie słowo magiczne. Fabryka talentów na masową skalę.
Trafiają tu najzdolniejsi. Selekcja jest ostra, bo chętnych nie brakuje. Ci, którzy przejdą już przez sito eliminacji, rozpoczną treningi w Ciutat Esportiva – klubowym miasteczku na obrzeżach Barcelony, pełnym zielonych boisk (pięć trawiastych i cztery ze sztuczną nawierzchnią) i hal sportowych.
Ciutat Esportiva to serce akademii, La Masia to tylko internat znajdujący się w XVIII-wiecznej kamienicy. Mieszkają tu młodzi zawodnicy spoza Barcelony. Codziennie z okien swoich pokojów spoglądają na stadion Camp Nou, wierzą, że kiedyś założą bordowo-granatowe koszulki i zagrają przed blisko stutysięczną publicznością.
Najlepsi pójdą śladami Leo Messiego, Xaviego, Andresa Iniesty, Carlesa Puyola czy obecnego trenera Barcelony Josepa Guardioli i przebiją się do pierwszego zespołu. Niektórzy – jak Jose Reina – wyjadą za granicę, a jeszcze inni zasilą pozostałe kluby Primera Division.
– Nie mam wątpliwości, że do sukcesów Barcy przyczynili się jej wychowankowie. La Masia to jedna wielka rodzina. Tu każdy czuje się jak w domu – opowiada Iniesta, który w filmie podzieli się swoją wiedzą z młodszymi kolegami. Puyol poradzi, jak skutecznie bronić dostępu do własnej bramki i przerywać ataki rywali, a Xavi – jak mądrze rozgrywać piłkę.
Dziesięcioodcinkowy serial powstał w 2005 roku. Będzie okazja do wspomnień. Zobaczymy w akcji byłe gwiazdy klubu, takie jak Ronaldinho czy Deco, a w przerwach od zajęć przypomnimy sobie najważniejsze momenty w historii Barcelony.
[i] „Szkoła Barcy”, w soboty o godz. 11.15, Planete[/i]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA