fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Związkowcy KGHM znowu chcą wzrostu wynagrodzeń

Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność domaga się od zarządu KGHM wzrostu płac poprzez podwyższenie stawek osobistego zaszeregowania pracowników
Józef Czyczerski, przewodniczący zakładowej Solidarności wystosował do Herberta Wirtha, prezesa KGHM pismo, w którym zwraca się po raz kolejny o zrekompensowanie załodze pogłębiającego się spadku wynagrodzeń. Twierdzi, że brak wzrostu płac zasadniczych (kolejny rok z rzędu), ograniczenia pracy górników w dni wolne, wzrost kosztów utrzymania, jak i brak dodatkowej nagrody powoduje znaczący spadek płac realnych pracowników i pogłębiające się ich ubożenie.
Jego zdaniem wypracowanie przez KGHM miliardowych zysków jest wystarczającym argumentem, aby podjąć decyzję o podwyżkach płac. W czwartek lubiński koncern poinformował, że wstępne szacunki mówią o wypracowaniu przez spółkę 2,5 mld zł zysku netto za 2009 rok. Listopadowa prognoza mówiła o 2,25 mld zł.
Z kolei średnia płaca w lubińskim koncernie po dziesięciu miesiącach ubiegłego roku, bez nagrody rocznej z zysku, wyniosła 7023 zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA