fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Kino po kinie: seria czarna jak komedia

Zamkniętych drzwi do kina strzegą rozliczne kartki
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Minął już miesiąc, odkąd Silver Screen Mokotów zamknął drzwi dla widzów. I pewnie już ich nie otworzy. Właściciel nie może się dogadać z nowym zarządcą obiektu, który zbudowano, burząc kino Moskwa
Pod koniec 2009 r. Multikinu wygasła 10-letnia umowa najmu powierzchni w Europleksie przy ul. Puławskiej 17. Rozmowy o jej przedłużeniu z Akron Management, zarządcą budynku, trwały ponad półtora roku. Kiedy udało się wypracować kompromis, zmienił się zarządca.
– W październiku osiągnęliśmy porozumienie z Akronem odnośnie do stawki czynszu. W połowie grudnia nowy zarządca budynku – firma Heitman – zakwestionował te ustalenia – tłumaczy Piotr Zygo, prezes Multikina, sieci, w której skład wchodzi również Silver Screen.
[srodtytul]Z Mokotowa do Złotych[/srodtytul]
Pod koniec grudnia kino zostało zamknięte. „Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Silver Screen kino przy ul. Puławskiej 17 jest nieczynne do odwołania. Zapraszamy do Multikina Złote Tarasy” – taki komunikat do dziś wyświetla się na stronie multipleksu.
– Musieliśmy go zamknąć, bo Heitman zażądał wyższych opłat. Za takie pieniądze nie da się prowadzić kina – mówi Zygo.
O jakie kwoty chodzi? Tego żadna ze stron nie chce zdradzać. Co więcej, Heitman odmawia jakichkolwiek komentarzy.
– Stosownie do naszej wewnętrznej polityki nie udzielamy informacji do mediów odnośnie do naszych najemców oraz związanych z nimi ustaleń biznesowych – tłumaczy Wojciech Banaś, menedżer z Heitmana.
Rozmowy utknęły w martwym punkcie. – Odnoszę wrażenie, że Heitman chce wynająć tę powierzchnię na inną, bardziej niż kino dochodową działalność – podsumowuje Zygo.
[link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/446408__Kino_po_kinie__seria_czarna_jak_komedia.html]Czytaj więcej w Życiu Warszawy[/link]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA