fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Karta ewidencji czasu pracy też dla głównego księgowego

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
[b]Jak ewidencjonować czas pracy kadry zarządzającej – czy takim osobom zakłada się kartę?[/b]Pracownikami zarządzającymi w imieniu pracodawcy zakładem pracy są pracownicy kierujący jednoosobowo zakładem pracy i ich zastępcy oraz pracownicy wchodzący w skład kolegialnego organu zarządzającego zakładem pracy i główni księgowi.Im nie ewidencjonuje się godzin pracy.Nie oznacza to jednak zwolnienia pracodawcy z obowiązku sporządzania ewidencji czasu pracy w pozostałym zakresie.W praktyce to oznacza, że [b]każdy z pracowników zarządzających powinien mieć założoną imienną kartę ewidencji czasu pracy[/b], gdzie wskazywane są – zgodnie z § 8 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=597676A7CA8EE9489F2ABAF73F0C7B32?id=318956]rozporządzenia w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika[/link] – dyżury, urlopy, zwolnienia od pracy o...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA