fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

7 x Moskwa

TASS
Dokument Piotra Stasika to siedem obrazów miasta. Rozpoczyna się od kadru pokazującego stół przygotowany do przyjęcia biesiadników, przy którym nikt jednak nie zasiada. Potem pojawia się zatłoczona samochodami ulica, schody prowadzące w głąb metra, wreszcie cerkiew
W kolejnych kadrach autor filmu prezentuje wielkomiejski mrówkowiec, samotną starość. Są też i świeżo upieczeni małżonkowie, którzy fotografują się z gołębiami. Poza jednym ujęciem, na którym widać Uniwersytet im. Łomonosowa, trudno zgadnąć, gdzie film został nakręcony.
– Nie szukałem miejsc będących turystyczną wizytówką Moskwy, tylko tych najsilniej na mnie działających i oddających ducha miasta, w którym żyją zwykli mieszkańcy – wyjaśniał „Rz” reżyser. – Omijałem główne deptaki. Mój dokument może nawet początkowo widza znudzić, ale potem wprowadzi go w rodzaj transu, pozwoli poczuć, że jest w Moskwie. Film jest smutny, bo i takie jest to miasto, które, moim zdaniem, nie nadaje się do życia. Jest zbyt wielkie i brudne. Ludzie nie powinni żyć w takich skupiskach.
19.35 | tvp kultura | środa
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA