fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

McDonald's kontratakuje w Rosji i Europie

Bloomberg
Iwona Trusewicz
Koncern zainwestuje w tym roku 135 mln dol. w 45 nowych restauracji w Rosji. W całej Europie na rozwój wyda 1,2 mld dol.
- McDonald's w Rosji, wybraliśmy w tym roku naszym priorytetem inwestycyjnym. Otworzymy 45 nowych restauracji - zapowiedział Jim Skinner, wiceprezes koncernu.
Skinner wyjaśnił, że koszt otworzenia jednej restauracji w Rosji to ok. 3 mln dolarów, więc wielkość inwestycji na rosyjskim rynku osiągnie w tym roku 135 mln dol. Koncern ma w Rosji już 245 restauracji, z których siedem wchodzi do dwudziestki restauracji McDonald's o największej liczbie zamówień.
Nowe rosyjskie lokale stanowią część strategii europejskiej amerykańskiej firmy. Zgodnie z nią planuje ona zainwestowanie na naszym kontynencie 1,2 mld dol. w 250 nowych restauracji, a 80 proc. istniejących - wyremontować. Teraz firma ma na Starym Kontynencie 6600 lokali.
W minionym tygodniu duże inwestycje w Rosji zapowiedział największy konkurent McDonald'a - Burger King. Firma otworzyła jednak dopiero pierwszą restaurację.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA