fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Ciepło o budowlance

Robert Maj i Cezary Bernatek przewidują, że spośród czołowych firm budowlanych z GPW najszybciej rozwijać się będzie grupa PBG
Archiwum
Rynek budowlany w Polsce w latach 2009–2012 będzie rósł średnio o 6,7 proc. rocznie – przewidują analitycy KBC Securities. W latach 2005–2008 średnioroczny wzrost wyniósł 21,5 proc.
Na zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych seminarium „Zimowe Turbodoładowanie na GPW 2010” stwierdzili, że najlepsze perspektywy rysują się przed spółkami specjalizującymi się w budownictwie energetycznym i kolejowym.
Pierwszy segment w latach 2009–2012 rósł będzie średnio o 19,7 proc. rocznie, drugi zaś o 69 proc. rocznie. Oba będą też pozwalały wypracować wyższe marże w porównaniu z budownictwem drogowym, w którym obserwujemy dużą konkurencję cenową. Analitycy z [link=http://www.parkiet.com]KBC Securities[/link] wskazują, że w związku z rosnącą ekspozycją na niszowe segmenty [link=http://www.parkiet.com]Polimex-Mostostal[/link] i PBG powinny utrzymać relatywnie wysokie marże w porównaniu z [link=http://www.parkiet.com]Budimeksem[/link], który specjalizuje się głównie w budownictwie drogowym.
[b]Robert Maj i Cezary Bernatek[/b] przewidują, że spośród czołowych firm budowlanych z GPW najszybciej rozwijać się będzie grupa PBG. Jej średnioroczny wzrost przychodów prognozują na 11,7 proc. Firma będzie też w stanie utrzymać najwyższe marże. Akcje PBG analitycy KBC Securities wyceniają na 245,3 zł (na rynku 214 zł) i zalecają ich kupno. Specjaliści radzą też kupno walorów Polimeksu-Mostostalu (wycena 5,40 zł, a na GPW 4,18 zł). Papiery Budimeksu wyceniają zaś na 77,9 zł (75,5 zł) i rekomendują ich trzymanie.
[i]Czytaj też na [link=http://www.parkiet.com/artykul/25,891138.html]www.parkiet.com[/link][/i]
Źródło: parkiet.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA