fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nasza-Klasa z komunikatorem

Nasze społeczności. Spośród 47 proc. Polaków, którzy mają dostęp do Internetu (V 2009 r.), aż 36 proc. korzysta z NK. Drugą najpopularniejszą społecznością jest Fotka.pl.
Rzeczpospolita
Największy portal społecznościowy szuka sposobu na dalszy rozwój. Ma nim być komunikator internetowy
– Już niedługo zostanie uruchomiona nowa usługa komunikacyjna dla naszych użytkowników – oznajmił Maciej Popowicz, współtwórca i współwłaściciel Naszej-Klasy w rozmowie z „Rz”.
Program będzie prawdopodobnie nazywał się NKtalk.pl. Strona internetowa o takim adresie jest własnością Naszej-Klasy Sp. z o.o.
To kolejna próba poszerzenia funkcjonalności portalu. Na początku września NK uruchomiła zintegrowany z portalem serwis Śledzik.pl. To połączenie serwisu mikroblogowego (na wzór amerykańskiego Twittera czy polskiego Blipa) ze znanym z Facebooka miejscem dzielenia się np. zdjęciami czy polecania stron internetowych. Spółka nie ujawniła, ile kosztował ją projekt.
Serwis na razie odniósł umiarkowany sukces. – Dziennie pojawia się w nim ponad milion nowych wpisów. Udało nam się stworzyć jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim Internecie – mówi „Rz” Maciej Popowicz. Jednak część użytkowników nie chce korzystać ze Śledzika, a w portalu pojawiły się nawet protesty przeciw usłudze.
NK cały czas szuka nowego sposobu na zatrzymanie powolnego odpływu aktywnych użytkowników, których jeszcze rok temu było o około milion więcej. Część z nich przejmuje amerykański Facebook, który w Polsce ma już ok. 1 mln użytkowników. Jedną z jego przewag są dziesiątki miniaplikacji, takich jak gry czy czat z innymi użytkownikami. W lipcu portal spadł z 2. na 3. miejsce wśród największych witryn w kraju — wynika z badania Megapanel PBI/Gemius.
NK wypatruje też na zewnątrz sposobów na rozwój. – Szukamy okazji do przejęcia firmy, z którą moglibyśmy stworzyć projekt dający synergię – mówi „Rz” Maciej Popowicz.
Mimo problemów Nasza-Klasa pozostaje największym polskim portalem społecznościowym z 30 mln zarejestrowanych użytkowników, z czego 13 mln jest aktywnych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA