fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Microsoft chce zarobić na identyfikacji Indusów

Prezes Microsoftu Bill Gates odbiera z rąk prezydent Indii pokojową nagrodę im. Indiry Gandhi
AFP
Przebywający w New Delhi Bill Gates, szef koncernu Microsoft, zapowiedział, że będzie się starał o włączenie swej firmy do projektu identyfikacji wszystkich mieszkańców Indii
Realizację projektu zapowiedział ostatnio rząd indyjski, który powołał do tego celu specjalny urząd.
Projekt przewiduje nadanie każdemu obywatelowi Indii numeru osobistego oraz wydanie w przyszłości na jego podstawie dokumentu poświadczającego tożsamość. Bill Gates zasugerował, że partnerem indyjskiego urzędu odpowiedzialnego za zrealizowanie tego projektu mógłby być Microsoft. W najbliższym czasie przewidywane jest spotkanie szefa amerykańskiego giganta informatycznego z dyrektorem indyjskiego projektu, Nandanem Nilekanim.
O udział w projekcie finansowanym przez indyjski rząd zabiegają zarówno firmy informatyczne z Indii, jak i ze Stanów Zjednoczonych oraz Izraela. Projekt obejmie prawie półtora miliardowe społeczeństwo indyjskie. Jest pierwszą w skali całych Indii próbą identyfikacji poszczególnych obywateli. Dzięki nadaniu numerów możliwe będzie poświadczanie tożsamości mieszkańców kraju przy pomocy systemu informatycznego.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA