fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Nowe mieszkania w stolicy

W której dzielnicy sprzedaż idzie najlepiej
Rzeczpospolita
Spośród warszawskich dzielnic największym zainteresowaniem nabywców cieszy się Bemowo – podaje redNet Consulting.
>> W ciągu ostatnich pięciu miesięcy klienci kupili w tej dzielnicy blisko 350 mieszkań, co stanowiło 13 proc. sprzedaży w całym mieście.
>> Na drugim miejscu uplasowały się Wilanów i Mokotów, osiągając 11 proc. wszystkich mieszkań sprzedanych w tym okresie w mieście. Trzecie miejsce zajęła Białołęka.
>> – Zarówno Bemowo, jak i Mokotów od dawna były jednymi z najpopularniejszych lokalizacji wśród nabywców mieszkań, a deweloperzy działający na ich terenie mogli się cieszyć dobrą sprzedażą – komentuje Magdalena Zając, analityk rynku nieruchomości z redNet Consulting. – Uwagę zwraca natomiast znaczy wzrost zainteresowania Wilanowem. Dzielnica, która jeszcze kilka miesięcy temu ze względu na wysokie ceny i brak dostatecznej infrastruktury usługowej oraz komunikacji notowała dość słabe wyniki sprzedażowe, obecnie wraca do łask.
>> Skąd większe zainteresowanie Wilanowem? – Przyczyny tego należy upatrywać z jednej strony w spadku cen oferowanych tam mieszkań, dzięki czemu są one dostępne dla szerszego grona nabywców. Z drugiej strony – w coraz bardziej widocznych zmianach zachodzących w tej dzielnicy, wśród których można wymienić znaczną poprawę komunikacji z centrum, zapowiedź budowy nowej szkoły czy wciąż poszerzającą się ofertę handlowo-usługową w najbliższej okolicy – uważa Magdalena Zając.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA