fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Znów triumf zwolenników małżeństw gejów

Rada miejska Waszyngtonu przyjęła wczoraj projekt ustawy legalizującej małżeństwa homoseksualistów w amerykańskiej stolicy
By prawo weszło w życie, konieczny jest jeszcze podpis burmistrza Adriana Fenty’ ego oraz aprobata Kongresu USA, który ma decydujące zdanie w kwestiach prawnych dotyczących pozostającego pod zarządem federalnym miasta.
Wczorajsze głosowanie odbyło się przy pełnej widzów sali, na której aktywiści organizacji progejowskich siedzieli obok działaczy grup religijnych przeciwnych małżeństwom osób tej samej płci.
Decyzję podjęto miażdżącą większością głosów (12-1). – Ci ludzie nie chcą niczego ponad to, by mieć równą z innymi ochronę prawną – wyjaśnił członek rady David Catania.
– To nie koniec gry – zapowiedział pastor Harry Jackson, który stoi na czele przeciwników ustawy. Jackson zamierza namawiać członków Kongresu, by odrzucili ustawę. Jeśli jednak w ciągu miesiąca od złożenia podpisu przez burmistrza Kongres nie podejmie żadnej decyzji, ustawa wejdzie automatycznie w życie i Waszyngton stanie się kolejnym w USA miejscem dopuszczającym małżeństwa gejowskie. Do stanów Massachusetts, Connecticut, Iowa i Vermont do- łączyć wkrótce mogą także New Hampshire i Maine. Lokalne kongresy w tych stanach rozpatrują obecnie stosowne ustawy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA