fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Nocna ewakuacja Angeli Merkel

Niemieccy saperzy rozbroili w nocy w centrum Berlina bombę z czasów drugiej wojny światowej. Ponieważ znaleziono ją w pobliżu prywatnego mieszkania Angeli Merkel, ewakuacja objęła również panią kanclerz.
Rosyjska bomba lotnicza o wadze stu kilogramów spoczywała na terenie przyległym do Nowego Muzeum, na licznie odwiedzanej przez berlińczyków i turystów Wyspie Muzeów. Niewybuch odnaleziono wczoraj wieczorem podczas prac budowlanych.
Policja wstrzymała ruch samochodów i komunikacji miejskiej w centrum wschodniego Berlina. Zarządziła też ewakuację mieszkańców okolicznych budynków. Także wracająca z urzędu kanclerskiego Angela Merkel musiała poddać się rygorom bezpieczeństwa. Kolumnie rządowych samochodów pozwolono na krótko podjechać pod mieszkanie Merkel, położone w pobliżu Wyspy Muzeów. Następnie jednak szefowa niemieckiego rządu musiała opuścić zablokowany teren.
Prace na terenie Nowego Muzeum, gdzie znaleziono bombę, związane są z remontem obiektu, który ma być siedzibą zbiorów kolekcji ze starożytnego Egiptu. Jego ponowne otwarcie zaplanowano na październik.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA