fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Obejrzeć tęczę od środka, zobaczyć świat za 100 lat

Dla uczestników pikniku przygotowano m.in. tęczowy labirynt
Materiały Promocyjne
Zbudowane z kolorowych materiałów, wypełnione powietrzem i połączone ze sobą pomieszczenia konstrukcji, która rozsiadła się na parkowym trawniku przy Królikarni, to Labirynt Kreatywności. O tym, że struktura nie bez powodu nosi taką nazwę, przekonają się goście odbywającego się tu w sobotę i niedzielę pikniku.
Chętni do obejrzenia konstrukcji od wewnątrz muszą zdjąć buty i założyć na siebie specjalne kolorowe peleryny. Sprawią one, że ich strój upodobni się do wnętrza przemierzanego pomieszczenia. Ułatwi to spacerującym zaobserwowanie, jak pod wpływem światła słonecznego zmieniają się barwy pomieszczenia, dostarczając widzom niezwykłych doznań optycznych. Również panująca tu akustyka sprawia, że dźwięki, docierające do uszu gości, odbierane są przez nich bardziej intensywnie.
Organizatorzy z Klubu Twórców Reklamy są przekonani, że projekt brytyjskiej fundacji Eye Music Trust spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Nie jest on jednak jedyną atrakcją pikniku. Dzieci, lubiące zabawy plastyczne, ucieszy możliwość zbudowania wielkiego ptaka z papieru. Pomogą im w tym instruktorzy z Ośrodka Kultury Ochoty.
Na miłośników kina czekają warsztaty filmowe. Uczestniczące w nich dzieci dowiedzą się, za sprawą jakich sztuczek zwykłe kije zmieniają się w samurajskie miecze, a łąka staje się amazońską puszczą. Dzięki Empikowi mali entuzjaści literatury wybiorą się na wyprawę w głąb świata książek, a z przedstawicielami fundacji Hopsiup Project, prowadzącymi warsztaty futurystyczne, odwiedzą... przyszłość.
Warto zabrać ze sobą koszyki piknikowe i koce do siedzenia na trawie. Zanosi się bowiem na długi pobyt w parku.
[i]Piknik rodzinny i Labirynt kreatywności, Królikarnia, Warszawa, ul. Puławska 113a, wstęp wolny, sobota (25.04) – niedziela (26.04), godz. 11 – 17[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA