fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

NFI Midas bliżej komórek

Rzeczpospolita
Kurs funduszu skoczył wczoraj o 33 proc. po informacji, że Centernet, jego spółka zależna, podpisał umowę o współpracy z PTK Centertel, operatorem sieci Orange. Przed Centernetem otworzyła się droga do uruchomienia usług telefonii komórkowej.
Spółka przymierza się do tego od 2007 r., ale na razie idzie jej opornie. NFI Midas nadał duży rozgłos podpisaniu listu intencyjnego Centernetu z Centertelem, ale termin podpisania właściwej umowy długo odraczał.
Centernet dysponuje częstotliwościami radiowymi i teoretycznie mógłby sam budować własną sieć, ale wtedy usługi w jego sieci byłyby dostępne dopiero po uruchomieniu nadajników w całej Polsce, co musiałoby kosztować kilka miliardów złotych. Dzięki umowie z Centertelem będzie mógł korzystać z jego sieci, pozyskiwać klientów i stopniowo uruchamiać własne nadajniki. Umowa z Centertelem była warunkiem startu, ale nie jest gwarancją sukcesu Centernetu. Finansowanie na budowę swojej sieci i tak będzie musiał pozyskać. Dopóki nie wiadomo, jak to zrobi, jego akcje to ryzykowny walor.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA