fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Kubica: długo w Formule 1 nie zagoszczę

Robert Kubica i jego bolid
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Robert Kubica jest w Warszawie. Na bemowskim lotnisku zorganizowano "Pit Lane Park", czyli specjalne miasteczko Formuły 1, gdzie kierowca pokazuje, co potrafi.
- Mam pewne cele, które chcę osiągnąć, a potem... zobaczymy. Zawsze powtarzałem, że nie zagoszczę w F1 na długo, podtrzymuję tę deklarację, ale wiem, że wszystko w życiu może się zmienić - oznajmił Kubica.
- Pit Lane Park na Bemowie to atrakcja dla wielu kibiców. Natomiast siłę bolidu i atmosferę Formuły 1 można poczuć tylko na torze. Polacy nie mają możliwości oglądania na żywo zmagań kierowców F1. Nigdy nie mieliśmy Grand Prix i nigdy wcześniej nie było naszego kierowcy w Formule 1. Teraz stała się sportem popularnym, ale jeśli będę zajmował 15 miejsce, to pewnie 50 procent widzów odejdzie od telewizorów - powiedział na Bemowie Robert Kubica.
Nasz kierowca prowadzi w klasyfikacji kierowców Formuły 1 po fantastycznym sukcesie na kanadyjskim torze. Ocenił, że bardzo trudno będzie utrzymać miejsce lidera: - Przygotowania trwają, testy wypadły jak każde testy. Przejechałem sporo okrążeń, jednak strata do czołowych zespołów jest spora - stwierdził Kubica.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA