fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polski rynek internetu rzeczy jest dziś wart 1,9 mld dol.

Na świecie działa dziś ponad 9 mld tzw. inteligentnych urządzeń, które są podłączone do internetu.
Bloomberg
Na świecie jest ponad 9 mld inteligentnych, komunikujących się ze sobą urządzeń, które zbierają dane o otoczeniu bez udziału człowieka. I będzie ich przybywać.

Inteligentne budynki, połączone z internetem samochody (ang. connected cars), rozwiązania smart home czy technologie ubieralne to tylko niektóre przykłady tzw. internetu rzeczy (Internet of Things – IoT). Sprzęty te potrafią komunikować się z innymi urządzeniami za pośrednictwem sieci, zbierać dane, wymieniać się nimi i je przetwarzać.

Eksperci nie mają wątpliwości, że taka jest przyszłość sektora IT. Z analiz firmy doradczej IDC wynika, że rok 2015 upłynie w tej branży właśnie pod znakiem IoT. – Internet rzeczy zmienia świat. Będzie wpływał na wszystko i wszystkich. Na nasz styl życia, komunikację, przemysł, transport, a nawet na nasze zdrowie – podkreśla John Gole, dyrektor badań w oddziale IDC na Europę Środkową i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Afrykę.

Energetyka liderem

Transformacja już się zaczęła. Swoje początki miała m.in. w sektorze energetycznym, który dziś jest jednym z liderów we wdrażaniu rozwiązań z zakresu IoT....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA