fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Amazon chce kolejnego magazynu

Amazon szuka lokalizacji na kolejny magazyn w Polsce, prawdopodobnie Stryków. Za rok może wystartować z e-sklepem w Polsce.
Fotorzepa/Rafał Guz
Największy internetowy sprzedawca na świecie szuka miejsca pod nowy magazyn w centralnej Polsce, w okolicach Strykowa – dowiedziała się „Rz". Otwarcie e-sklepu prawdopodobnie za rok.

Amazon ma już w Polsce trzy magazyny w zachodniej części kraju, w których na stałe pracuje ok. 6 tys. osób. Zatrudnienie rośnie w nich jednak mocno w okresie boomu związanego z obsługą zakupów świątecznych prezentów.

Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika, że to nie koniec. Firma szuka lokalizacji pod centralny magazyn w okolicach Strykowa. To z niego chce prowadzić obsługę zamówień od polskich klientów – działające dziś magazyny obsługują zamówienia klientów głównie z Niemiec. Według naszych informacji polski e-sklep powinien ruszyć w połowie przyszłego roku.

Na razie tajemnica

– Budowa tej wielkości magazynu zajmie ok. siedmiu miesięcy. Trzeba też go zatowarować i zatrudnić duży zespół. Jest mowa o starcie e-sklepu latem 2016 r. – potwierdza nasz rozmówca z jednej z firm logistycznych.

– Taka decyzja byłaby potwierdzeniem, że polski rynek nie tylko jest gotowy przyjąć globalnego lidera handlu internetowego, lecz także może go wspiera...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA