fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przełom w sprawie Grecji?

Według nieoficjalnych źródeł we wtorek do końca dnia miał być gotowy tekst porozumienia Grecji z wierzycielami, który pozwoliłby na wypłacenie bankrutującemu krajowi 7,2 mld euro.
Bloomberg
Porozumienie Aten z wierzycielami jest już w zasięgu ręki.

Najważniejsi europejscy przywódcy rozmawiali o porozumieniu na tajnej naradzie w Berlinie. Według nieoficjalnych źródeł we wtorek do końca dnia miał być gotowy tekst porozumienia Grecji z wierzycielami, który pozwoliłby na wypłacenie bankrutującemu krajowi 7,2 mld euro.

To kwota, która została w obowiązującym do końca czerwca II programie pożyczkowym. Ateny pilnie jej potrzebują, choćby na spłatę pożyczki wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), która w tym miesiącu pochłonie 1,5 mld euro.

Postęp w rozmowach

Negocjacje umożliwiające uwolnienie ostatniej raty z programu ratunkowego trwają od lutego, ale dotąd nie było postępu. Ateny twardo stały na stanowisku, że nie spełnią stawianych im warunków reform, choćby ws. emerytur czy prywatyzacji. Szansa na przełom zarysowała się po tajnym spotkaniu w Berlinie w poniedziałek wieczorem. Do Angeli Merkel przylecieli prezydent Francji Francois Hollande, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, dyrek...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA