fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile za nowy dom

Osiedle Villa Campina w podwarszawskich Kręczkach
Materiały Inwestora
Dom na warszawskiej Białołęce można kupić już za ok. 600 tys. zł. W ofercie deweloperów są też energooszczędne budynki.

W Warszawie deweloperzy prowadzą ok. 50 różnej wielkości inwestycji z domami – podaje Włodzimierz Wielogórski, dyrektor działu rynku pierwotnego w Metrohouse. – Większość to małe osiedla z kilkoma–kilkunastoma budynkami, najczęściej segmentami, które konkurują cenowo z trzy-, czteropokojowymi mieszkaniami w dobrych stołecznych lokalizacjach.

Z analiz Metrohouse wynika, że większość domów na takich osiedlach mieści się w cenach do 1 mln zł. – Ceny segmentów na Białołęce zaczynają się od ok. 600 tys. zł. Za tyle można kupić segment o powierzchni 140 mkw. z niewielkim ogródkiem – mówi Włodzimierz Wielogórski. – Nieco droższe oferty znajdziemy w Wawrze. Miejscami szczególnej aktywności deweloperów są Wawer, Białołęka, Wesoła, ale też Ursynów czy Ursus.

Bliźniaki i wolno stojące

Gotowe domy na osiedlu Saskie Zacisze przy ul. Wał Miedzeszyński w Wawrze oferuje Mak Dom. Inwestycja składa się z 30 domów w zabudowie bliźniaczej i wolno stojącej o powierzchni od 189 do 224 mkw. Ceny nieruchomości zaczynają się od ponad 1 mln zł. – Na parterze domu zaplanowaliśmy ogrzewanie podłogowe. W budynku jest też instalacja pod odkurzacz centralny – opisują przedstawiciele dewelopera.

Mak Dom buduje także pod miastem. W Mysiadle czekają na klientów ukończone 197–metrowe budynki w zabudowie bliźniaczej, wycenione na 890 tys. zł. W Baszkówce (gmina Piaseczno) deweloper wybudował wolno stojące, 204–metrowe domy. Powierzchnia działek to ponad 1 tys. mkw. Ceny: od 850 tys. zł.

Do budowy domów w Warszawie przymierza się Ronson Development. – Na razie koncentrujemy się na budownictwie wielorodzinnym. Jednak w drugiej połowie roku zamierzamy wprowadzić do oferty projekt Nova Królikarnia, który powstanie przy ul. Jaśminowej na Mokotowie – zapowiada Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. – Zaplanowaliśmy tam zarówno wille miejskie, czyli domy liczące kilka–kilkanaście mieszkań, jak również segmenty i domy w zabudowie bliźniaczej. Ich powierzchnia może wynosić nawet ponad 150 mkw.

Zdaniem Andrzeja Gutowskiego dobrze zlokalizowane warszawskie osiedla domów mają duże szanse na powodzenie. – Dowodem jest nasza Nova Królikarnia. Mamy już pierwsze rezerwacje – mówi dyrektor Gutowski.

Bartłomiej Oset, prezes NDI Nieruchomości, podkreśla, że na rynku domów widać ożywienie. – Domy są bardzo dobrą alternatywą dla apartamentów z tarasem. A własny dom z małym ogródkiem gwarantuje większą intymność i swobodę – podkreśla Bartłomiej Oset.

Energooszczędne rozwiązania

Spółka NDI Nieruchomości oferuje domy na osiedlu przy ul. Marcepanowej w Wilanowie. Budynki z pierwszego etapu są już sprzedane i zasiedlone. W drugim deweloper zaplanował 32 domy w zabudowie szeregowej o powierzchni od ok. 200 do ponad 230 mkw. (powierzchnia całkowita segmentu wraz z garażem oraz poddaszem). Ceny nieruchomości wahają się od 950 tys. zł do 1,3 mln zł.

– Nasza inwestycja będzie spełniać normę domów energooszczędnych NF40. Klienci będą się mogli ubiegać o dopłatę w wysokości 30 tys. zł. Zastosowane technologie i rozwiązania techniczne (m.in. pompy ciepła, rekuperacja, płyty fundamentowe) pozwolą znacznie zmniejszyć koszty utrzymania domu – zapewnia Bartłomiej Oset,

Energooszczędne domy na osiedlu Villa Campina w podwarszawskich Kręczkach oferuje J.W. Construction Holding. Deweloper zapewnia, że zastosowane rozwiązania oznaczają roczne rachunki za utrzymanie domu niższe o ok. 3 tys. zł.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding zapewnia, że popyt na domy jest stały. – Zainteresowanie budynkami jednorodzinnymi rośnie na wiosnę i latem – mówi dyrektor Ostrowska. – Prawdziwym hitem wśród naszych inwestycji są domy kwalifikujące się do dopłat w ramach programu „Mieszkanie dla młodych", które oferujemy na osiedlu Villa Campina, położonym siedem minut od warszawskiego Bemowa – dodaje.

Podkreśla, że na tym osiedlu klienci mogą kupić 100–metrowy dom z ogródkiem w cenie dwupokojowego mieszkania w centrum stolicy. – Domy te cieszą się największym zainteresowaniem. Popularne są też budynki o powierzchni ok. 150 mkw. z większymi ogrodami – zwraca uwagę Małgorzata Ostrowska.

Na osiedlu Villa Campina deweloper oferuje gotowe, w pełni wykończone domy pokazowe, w których można od razu zamieszkać. – W majowej promocji część budynków sprzedajemy z darmowym wykończeniem i wyposażeniem. Można zaoszczędzić ponad 100 tys. zł – zachęcają przedstawiciele J.W. Construction Holding.

Na klientów czekają budynki o powierzchni od 139 do ponad 190 mkw., położone na działkach od niemal 780 do ok. 860 mkw. Dostępne są także domy wolno stojące w stanie deweloperskim, a także nieruchomości w budowie, o powierzchni od 135 do ponad 200 mkw. położone na działkach od ponad 760 do prawie 1240 mkw. Ich ceny zaczynają się od 653 tys. zł. – W tym roku skupimy się na rozbudowie dzielnicy domów dla młodych – zapowiada Małgorzata Ostrowska. – Oddanie kolejnych budynków planujemy na przyszły rok. W pierwszym etapie powstaną 23 domy. Część z nich została już sprzedana.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA