fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ostro hamuje sprzedaż tabletów w naszym regionie

W I kwartale w Europie Środkowej i Wschodniej sprzedało się aż o jedną piątą tabletów mniej niż rok wcześniej.
Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
W I kwartale w Europie Środkowej i Wschodniej sprzedało się aż o jedną piątą tabletów mniej niż rok wcześniej. – Formuła tabletu jest wygodna, ale nie jest niezastępowana – komentują analitycy.

Producentom tabletów udało się sprzedać w naszym regionie niecałe 2,8 mln tych urządzeń, czyli aż o 20 proc. mniej niż rok wcześniej.

Na niewesołą sytuację na tabletowym rynku w tej części Europy miały wpływ nie tylko trendy konsumenckie, ale też kwestie polityczno-gospodarcze. – Kluczowymi czynnikami były negatywna sytuacja gospodarcza w Rosji i na Ukrainie oraz silny dolar amerykański powodujący przecenę lokalnych walut na obu tych rynkach – podkreślają analitycy IDC, którzy podsumowali tabletowy rynek w I kwartale.

Pewne jest też jednak, że tabletowy rynek największy boom ma na razie za sobą także z innych powodów – europejski rynek już się tymi urządzeniami nasycił, co oznacza, że użytkownicy nie wymieniają ich teraz tak często jak na początku tabletowego szaleństwa. Do tego narasta konkurencja ze strony wielkoekranowych smartfonów. – Choć rynek tabletów w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej już się nasyca, wciąż są na nim segmenty z potencjałem wzro...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA