fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nałęcz: Komorowski jest człowiekiem walki

Tomasz Nałęcz
Fotorzepa, Rafał Guz
Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz powiedział, że jutrzejsza debata Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy będzie "jak bitwa nadniemeńska"

Zdaniem Nałęcza jutrzejsze spotkanie obu kandydatów na prezydenta będzie decydujące w kwestii niedzielnych wyborów. - To będzie manewr nadniemeński, mówiąc językiem roku 1920. Poprzednia debata była zablokowaniem ofensywy na przedmościu warszawskim, a bitwa nadniemeńska jest przed nami - powiedział w TVN24.

Jednocześnie jest przekonany, że Bronisław Komorowski wygra jutrzejsze debatę. - Charaktery, wiedza, zawodnicy, się nie zmienią, więc rezultat może być podobny - ocenił.

Prezydent ma zaprezentować się w podobny sposób, jak podczas pierwszej debaty. - Prezydent jest człowiekiem walki, bitwa go ożywia - kontynuował Nałęcz.

- Jak patrzę na prezydenta, to widzę Bronisława Komorowskiego niemalże z lat 80. - dodał.

Wytknięcie Andrzejowi Dudzie blokowanie etatu na Uniwersytecie Jagiellońskim w opinii prezydenckiego doradcy nie było faulem. - To było mocne uderzenie, trafione. Jeśli ktoś wypisuje sobie na sztandarze tworzenie miejsc pracy dla młodych, a blokuje etat asystencki na uniwersytecie, to taki zarzut można postawić - podsumował Nałęcz.

Gilotyna głosów nad politykami

Senator PO Jan Rulewski zaproponował wycofanie wniosków w sprawie wprowadzenia jow-ów. Zdaniem Tomasza Nałęcza taka decyzja byłaby dużym błędem. - Bardzo szanuję senatora Rulewskiego, to człowiek bardzo zasłużony dla naszej wolności, ale bardzo się myli, że to jest zły moment na dyskusję o jednomandatowych okręgach wyborczych - powiedział.

Jego zdaniem kampania wyborcza jest najlepszym momentem do tego typu dyskusji, gdyż tylko wtedy naród odzyskuje suwerenność. - Jeśli ktoś chce tego rozwiązania, to tylko teraz, kiedy politycy są w sytuacji przymusowej, bo wisi nad nimi gilotyna głosów wyborców. Po wyborach wszystko się rozejdzie po kościach - zwrócił uwagę.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA