fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Rozbito szajkę handlującą bronią

Zatrzymany przez łódzkie CBŚP
materiały policji
Policjanci z łódzkiego CBŚP zatrzymali cztery osoby podejrzane o nielegalne posiadanie i handel bronią.

Podczas przeszukań ich mieszkań i innych nieruchomości mundurowi znaleźli w sumie 39 jednostek broni, w tym karabiny i pistolety oraz 3,4 tys. sztuk amunicji.

Zatrzymano czterech mężczyzn z wieku od 33 do 59 lat. - Żaden z nich nie był dotąd karany za nielegalne posiadanie broni – informuje CBŚP.

Na 10 posesjach w Łodzi i w okolicy policjanci zabezpieczyli blisko 40 sztuk broni wśród nich m.in. karabin maszynowy Sten MK II kal. 9 mm, karabin automatyczny Colt AR-15 kal. 5.56 mm, karabin M 14 kal. 7.62 mm, pistolety typu Glock 17, Glock 19, Walther P-99, Walther P-22, Browning oraz rewolwery Mauser.

- W przeszukiwanych miejscach znaleźliśmy też profesjonalnie wykonaną kuszę oraz materiał pirotechniczny w postaci czarnego prochu – mówią policjanci. Funkcjonariusze przejęli też ponad 3,4 tys. sztuk amunicji różnego kalibru.

Teraz zabezpieczona broń i amunicja będą oddane szczegółowym badaniom w pracowni balistycznej policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Policja chce sprawdzić czy były używane do jakiś przestępstw.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty nielegalnego posiadania oraz handlu bronią, za co im grozi do 10 lat więzienia. Policja nie zdradza czy podejrzani przyznali się do winy.

Działania CBŚP mają związek ze śledztwem prowadzonym od jesieni 2013 roku przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi. Dotyczy ono zorganizowanej grupy przestępczej, która trudniła się handlem bronią palną, amunicją oraz materiałami wybuchowymi.

W sumie do tej pory policja przejęła 136 jednostek broni i ponad 11,5 tysięcy sztuk amunicji. Dotąd zatrzymano 19 osób, którym łącznie przedstawiono 37 zarzutów, z czego trzem podejrzanym - działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA