fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Grechuta na żywo

Marek Grechuta, Koncerty Korowód opolski, Polskie Radio, 2CD, 2015
materiały prasowe
„Opolski Korowód” to podwójny album będący zapisem wszystkich występów Marka Grechuty na festiwalu polskiej piosenki.

Ukazał się kolejny znakomity album krakowskiego artysty w serii „Marek Grechuta. Koncerty", której patronem medialnym jest „Rzeczpospolita".

Łącznie 46 kompozycji stanowi rejestrację wyjątkowych występów w amfiteatrze nad Odrą w latach 1968-1988 roku, a więc w czasach, gdy premiery miały tam najwartościowsze polskie piosenki.

Kolorytu nagraniom dodaje zapis klimatu opolskich wieczorów – orkiestrowego sygnału festiwalu, brawa oraz zapowiedzi konferansjerów: Edyty Wojtczak i Lucjana Kydryńskiego. Zestaw piosenek otwiera „Serce" oraz „Wesele", gdzie wokalnie dialoguje z Grechutą Ewa Dębicka z Alibabek.

Fenomen albumu polega również na tym, że sumuje to, co najlepsze z wszystkich okresów działalności artysty. Poczynając od zespołu Anawa, poprzez grupę WIEM, kolejne reinkarnacje Anawy – początkowo z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, gdy stworzyli „Szaloną Lokomotywę", a następnie bez niego.

Najciekawsze zaś jest to, że piosenki, które w wersjach studyjnych – radiowych i z płyt, brzmią dziś retro, w wersjach z Opola zachowały świeżość. Wystarczy posłuchać „Będziesz moją panią" i „Ocalić od zapomnienia". A także wyjątkowej rejestracji „Do łezki łezka" w wykonaniu tria Marek Grechuta-Maryla Rodowicz-Jonasz Kofta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA