fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile za nowe mieszkanie

Osiedle Przy Parku w Warszawie
Materiały Inwestora
Na klientów w Warszawie czekają duże, nawet 200-metrowe mieszkania. Jak szybko się sprzedają?

Ile kosztują największe mieszkania? Czy dostaniemy rabat na duży lokal? Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl sprawdził, w których inwestycjach można negocjować ceny.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

- Największe mieszkania w naszej ofercie mają 80 -100 mkw. Tego typu lokale można znaleźć w większości prowadzonych przez nas inwestycji, a ich ceny zaczynają się od 4,3 tys. zł za mkw. Udział tego rodzaju mieszkań w ofercie zależy od lokalizacji, podobnie jak tempo ich sprzedaży. Teraz nie prowadzimy promocji dotyczących dużych mieszkań, warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na metraż, cena za mkw. w przypadku takich mieszkań jest niższa od mniejszych lokali w danym projekcie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Duże mieszkania, o powierzchni do 130 mkw., oferujemy w warszawskim projekcie Kolska od Nowa. Generalnie jednak staramy się projektować większe lokale tak, by móc je łączyć  z sąsiednimi mieszkaniami na życzenie klienta. Z naszych doświadczeń wynika, że dobrze zaaranżowane, duże mieszkania sprzedają się najczęściej już na początku realizacji inwestycji.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord:

Coraz więcej osób pyta o duże mieszkania, ale nadal są one dostępne tylko dla wybranej grupy. Największe lokale, jakie mamy w ofercie, liczą ponad 100 mkw. Oferujemy na przykład pięciopokojowe mieszkanie o powierzchni 117 mkw., z dużym tarasem, w ukończonym budynku na osiedlu Neptun Ząbki pod Warszawą. Metr lokalu kosztuje 4,7 tys. zł. W rozpoczętym właśnie etapie inwestycji Śródmieście Wilanów (budynek E) mieszkanie pięciopokojowe o powierzchni 104 mkw. można kupić w promocyjnej cenie 6,7 tys. zł za mkw.

Karolina Guzik, koordynator sprzedaży Skanska Residential Development Poland:

- Na osiedlu Mickiewicza w Warszawie największe mieszkania mają 106 mkw. Podobnie jest w stołecznym Parku Ostrobramska, gdzie oferujemy lokale o metrażu 110 mkw. w cenie od 6 tys. zł za mkw.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates:

Duże mieszkania mamy na dwóch osiedlach w Warszawie: ConceptHouse Mokotów i Capital Art Apartments - obok ronda Daszyńskiego. W Capital Art Apartments oferujemy już tylko jeden taki lokal – trzy pokoje o powierzchni 115 mkw., w cenie 9 tys. zł za mkw. Jego mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dwie łazienki i dwie loggie.

W ConceptHouse Mokotów mamy w ofercie dwa dwupoziomowe apartamenty o powierzchni 163 i 166 mkw. w cenie 7 tys. zł za mkw. Są to lokale o podwyższonym standardzie, z dużymi przeszkleniami i podwyższonymi stropami oraz preinstalowaną klimatyzacją. Zazwyczaj duże mieszkania dłużej czekają na właściciela, ponieważ są dostępne dla węższej grupy klientów. W ConceptHouse Mokotów w ramach wprowadzonej oferty specjalnej obniżyliśmy ceny lokali o ok. 5 proc., a miejsc postojowych - do 26 tys. zł. Ceny można negocjować.

Monika Kudełko z firmy Activ Investment:

W naszej inwestycji 4 Wieże (Wieża C) w Katowicach oraz Skarbowców II we Wrocławiu, największe mieszkania mają ponad 100 mkw. Ceny wahają się od 4,7 do 4,8 tys. zł za mkw. Możne je negocjować. W krakowskich inwestycjach Okulickiego i Banacha największe mieszkania mają 72 mkw. Klientom poszukującym większych lokali oferujemy możliwość łączenia mieszkań. Należy przyznać, że większe lokale zawsze pozostają dłużej w ofercie niż mniejsze, ze względu na wyższą cenę.

Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy Dolcan:

Największe mieszkania są dostępne w naszych inwestycjach bezczynszowych. W warszawskiej Białołęce w projekcie Kamyk Zielony można kupić 160-metrowe mieszkanie już za 460 tys. zł. Do lokalu jest przypisany ogródek i poddasze. W centralnie położonej, warszawskiej inwestycji Ogrody Ochota można kupić 104-metrowe mieszkanie w cenie 7,1 tys. zł za mkw. Duże metraże, nawet 218 mkw., oferujemy również w inwestycji domów jednorodzinnych Wellhome Zacisze w Warszawie. Ze względu na luksusowy charakter projektu i dużą powierzchnię ogrodu ceny nieruchomości są wyższe. W Rembertowie, na osiedlu Magenta, oferujmy segmenty o powierzchni 170 mkw. w cenie ok. 5 tys. zł za mkw.

Zuzanna Kordzi dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic:

Największe mieszkania możemy zaproponować w warszawskim projekcie Hubertus. Są to apartamenty dwupoziomowe o powierzchni 178 mkw. z 60-metrowymi ogrodami w cenie 1 398 000 zł. W inwestycji Trio przy ul. Stawki w Warszawie oferujemy penthous'y o powierzchni 151 i 152 mkw. na 16. i 17. piętrze z widokiem na panoramę miasta. W przypadku największych apartamentów ceny negocjowane są indywidualnie.

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest:

Do klientów zainteresowanych zakupem dużych mieszkań staramy się zawsze podejść bardzo indywidualnie i zapewnić im możliwie dowolną aranżację powierzchni. Takie mieszkania na nabywców nie czekają długo. Mamy jeszcze dostępne dwa gotowe lokale o powierzchni 86 mkw. na warszawskiej Pradze-Południe przy ul. Morgowej. Z kolei w inwestycji przy ul. Siedleckiej w Warszawie dostępne jest jeszcze jedno mieszkanie o powierzchni 80 mkw.

Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński:

W inwestycji Miasto Wola w Warszawie przygotowaliśmy kilkupokojowe apartamenty, których powierzchnia przekracza 100 mkw. Usytuowane są na ostatnich kondygnacjach kaskadowych budynków, dzięki czemu ich mieszkańcy będą mieli dostęp do dużych tarasów. Tego typu mieszkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Największy apartament, oferowany w pierwszym etapie projektu, liczył 143 mkw. i znalazł nabywcę niedługo po rozpoczęciu sprzedaży. Powierzchnia największego mieszkania, jakie mamy obecnie w ofercie w pierwszym etapie osiedla, wynosi 126 mkw., a w drugiej fazie Miasta Wola największe mieszkanie liczy 104 mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Duże mieszkania oferujemy w inwestycji Krasińskiego 58 na warszawskim Żoliborzu i w projekcie Na Sokratesa na Bielanach. Klienci mogą kupić mieszkania o powierzchni nawet 100 mkw. Na rynku zaczyna brakować takich mieszkań, stąd daje się zauważyć większe zainteresowanie tego typu lokalami już na etapie budowy. Klienci mogą skorzystać z przygotowanych przez nas promocji, które wiążą się z obniżką cen mieszkań, miejsc postojowych czy komórek lokatorskich.

Wojciech Stisz z Barc Warszawa:

Warszawska Białołęka, gdzie prowadzimy naszą flagową inwestycję - Tarasy Dionizosa, oferuje jedne z najtańszych mieszkań w mieście, które wybierają najczęściej młodzi ludzie, chcący się usamodzielnić. Mieszkania kilkupokojowe, na które decydują się rodziny z dziećmi, dostępne w projektach zlokalizowanych w tej dzielnicy na ogół są również kompaktowe. W naszym projekcie przy ul. Winorośli największe lokale czteropokojowe mają powierzchnię 73 mkw. i kosztują ok. 430 tys. zł.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol:

Największe mieszkania, dwupoziomowe, o powierzchni do 220 mkw. mamy w prestiżowej inwestycji Hill Park Apartments w warszawskich Bielanach. Na działce o powierzchni prawie 4 hektarów wybudowanych zostało 13 czteroapartamentowych domów z drewniano-kamienną elewacją łączoną ze szkłem. Apartamenty na niższych kondygnacjach mają ogródki, a położone na piętrze - tarasy. W promocyjnej cenie - 7 490 zł za mkw. oferujemy kilka mieszkań o powierzchni ok. 200 mkw.

Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom:

Największe mieszkanie, jakie oferujemy obecnie w warszawskiej inwestycji Viva Garden to trzypokojowy lokal o powierzchni 56 mkw. w cenie 5,8 zł za mkw. Na osiedlu Classic w Warszawie mamy mieszkania czteropokojowe o metrażu 70 mkw. w cenie od 5,6 -5,7 tys. zł za mkw. W kolejnym etapie tej inwestycji, który niebawem rozpoczniemy, zaproponujemy duże mieszkania. Będzie również możliwość łączenia lokali, co pozwoli osiągnąć powierzchnie nawet ponad 100 mkw.

W naszej najnowszej inwestycji - Osiedle Przy Parku - przy ul. Rembielińskiej na warszawskim Targówku, która trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych dwóch tygodni, największe mieszkanie czteropokojowe będzie miało 60 mkw. W przypadku pierwszego budynku w tym projekcie będzie możliwość łączenia mieszkań. W kolejnych budynkach na ostatnich dwóch kondygnacjach zaprojektowane zostały mieszkania o powierzchni do 85 mkw. i wysokości 3 metrów.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Największy wybór większych mieszkań można znaleźć w naszej inwestycji z segmentu premium - Apartamenty Sowiniec - przy ul. Wiosennej w Woli Justowskiej w Krakowie. To enklawa apartamentowych budynków nieopodal Willi Decjusza. W każdym domu znajdzie się do sześciu jedno-, i dwupoziomowych apartamentów o powierzchni do 185 mkw. W cenie apartamentu oferujemy projekt wykończenia oraz aranżacji wnętrz zgodny z wymaganiami klienta.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Największe lokale w inwestycji Bliska Wola w Warszawie mają ok. 120 mkw., w Katowicach - na osiedlu Nowe Tysiąclecie – do 128 mkw., a na osiedlach Villa Campina (pod Warszawą) i Zielona Dolina (w stolicy) - do 86 mkw. Lokale o powierzchni do 100 m kw. cieszą się sporym zainteresowaniem, np. w Bliskiej Woli oraz Nowym Tysiącleciu, mieszkania trzy-, i czteropokojowe sprzedały się w pierwszej kolejności. Na białołęckim osiedlu Zielona Dolina oferujemy w promocji duże mieszkania o powierzchni 86 mkw. Cenę mkw. lokalu obniżyliśmy do 4,3 tys. zł.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA