fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Indie: Krowa została zaproszona na egzamin

Tak wygląda karta wstępu na egzamin wystawiona... krowie
twitter.com
Komisja Egzaminów Wstępnych w Dżammu i Kaszmirze wystawiła kartę uprawniającą do udziału w egzaminie na politechnikę... krowie. Jak się okazało był to efekt dowcipu jednego z internautów, który wykorzystał błędy w elektronicznym systemie rejestrowania na egzamin.

Sprawa stała się głośna, gdy rzecznik lokalnej partii, Junaid Azeem Mattu, umieścił na Twitterze wydruk karty egzaminacyjnej kandydatki o imieniu i nazwisku "Kachir Gaw" ("brunatna krowa" w języku kaszmirskim), której ojcem jest "Gur Dand" (w języku kaszmirskim "byk"). W miejscu, w którym powinno znajdować się zdjęcie kandydata widać zdjęcie krowy. Rozbawiony rzecznik pytał na Twitterze czy "Kachir Gaw" będzie mogła przystąpić do egzaminu mimo tego, że ma cztery nogi i na każde pytanie odpowiada "muuu". Nietypowa kandydatka miała przystąpić do egzaminu 10 maja - pisze hindustantimes.com.

- Osoba, która stoi za tym żartem ośmieszyła naszą Komisję. Namierzyliśmy już jej IP i wszczynamy postępowanie w tej sprawie - zapowiedział Farooq Ahmad Mir, odpowiedzialny za kontrolę przebiegu egzaminów. - Musimy przykładnie ukarać tę osobę, aby zniechęcić innych do tego rodzaju zachowań - dodał.

Przedstawiciel Komisji wyjaśnił, że karty wstępu na egzamin były przyznawane automatycznie, a poprawność danych weryfikował komputerowy system, który - jak się okazało miał poważne luki, ponieważ nie wychwycił tego, że zamiast zdjęcia człowieka do formularza aplikacyjnego dołączono zdjęcie krowy.

Źródło: hindustantimes.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA