fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

InPost zawarł porozumienie z Pocztą Polska

materiały prasowe
InPost – największy prywatny operator pocztowy w Polsce podpisał z Pocztą Polską umowę na płatny dostęp do infrastruktury pocztowej - poinformowała spółka.

Kluczowym elementem umowy jest udostępnienie InPost ponad 115 tysięcy zestawów skrytkowych, z których do tej pory mogli korzystać jedynie listonosze Poczty Polskiej. Umowa obowiązywać będzie na terenie całego kraju. InPost podkreśla w komunikacie, że to "milowy krok we współpracy operatorów z branży pocztowo-kurierskiej".

Dzięki zawartemu porozumieniu InPost dostarczy korespondencję do ponad 500 tys. odbiorców, nieposiadających prywatnej skrzynki odbiorczej.

Spółka podkreśla, że korzyści ze współpracy odniosą przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miejscowości i wsi. Podpisana pomiędzy operatorami umowa pozwoli im odbierać korespondencję InPost w ramach publicznej infrastruktury pocztowej, z której dotychczas korzystali.

- Długo zabiegaliśmy o to, by sfinalizować tę umowę i uzyskać dostęp do infrastruktury publicznej – zgodnie z regulacjami Ustawy Prawo Pocztowe. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Pocztą Polską to milowy krok w dalszym rozwoju sektora pocztowego w Polsce, realizowanym w oparciu o strategiczne sojusze – komentuje Sebastian Anioł, prezes InPost

InPost jest obecnie największym konkurentem Poczty Polskiej. Pod koniec 2014 r. InPost wygrał prestiżowy przetarg, zorganizowany przez Centrum Usług Wspólnych na obsługę korespondencji administracji rządowej. Dwuletnia umowa, o wartości około 33 mln zł, weszła w życie 1 stycznia 2015 roku.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA