fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Rosja nie oszczędza na wydatkach wojennych

Na zakupach broni i wydatkach na resorty siłowe Rosja oszczędzać nie będzie
Bloomberg
Kryzys nie kryzys a na zakupach broni i wydatkach na resorty siłowe Rosja oszczędzać nie będzie, zapowiedział prezydent.

To, że nie będzie redukcji wydatków wojskowych, pomimo, że rząd redukuje je we wszystkich innych pozycjach budżetu, zapowiedział Władimir Putin po spotkaniu z ministrami obrony i finansów.

- W rządzie została zakończona ogromna praca nad optymizacją wydatków budżetowych. Dobrze wiadomo, że ważną ich częścią są wydatki na obronę, bezpieczeństwo, na resorty siłowe. W związku z tym chcę wam podziękować, że udało się zachować programy zakupu broni oraz wsparcia branży zbrojeniowej. To jest ważne by osiągnąć zakładane wskaźniki  unowocześnienia i wzmocnienia naszej armii i floty - cytuje Putina agencja Unian.

Rosyjski rząd w tym tygodniu znowelizował budżet na 2015 r. Bazą do nowych wyliczeń jest założenie spadku PKB o 3 proc., cena ropy na poziomie 50 dol./baryłka i inflacja na poziomie 12 proc.

Założony deficyt budżetu wynieść ma 3,8 proc. PKB (2,76 bln rubli tj. na dziś 50 mld dol.). Rząd chce zasypać budżetową dziurę pieniędzy z funduszu rezerwowego (potrzebna zgoda parlamentu). Oznaczałoby to, że nie starczy pieniędzy na wsparcie biznesu. W funduszu jest bowiem ok. 3,5 bln rubli.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA