fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tradycyjna maklerka wciąż generuje straty

Najnowsze dane Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące kondycji finansowej domów maklerskich to kolejny dowód na to, że branża ma za sobą ciężki kwartał.
Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Aby zarabiać, brokerzy muszą podejmować większe ryzyko.

Najnowsze dane Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące kondycji finansowej domów maklerskich to kolejny dowód na to, że branża ma za sobą ciężki kwartał. Wynika z nich, że w III kwartale domy maklerskie zarobiły na czysto łącznie 88,8 mln zł. Kwartał wcześniej było to 183 mln zł. Tak samo jednak jak wtedy, zyski byłyby niemożliwe, gdyby nie aktywność własna biur.

Wymagający biznes

Na inwestycjach w krótko i długoterminowe papiery wartościowe biura wygenerowały w III kw. łącznie prawie 92 mln zł zysku. Na tą działalność składa się m.in. aktywność animatorów giełdowych, zyski z rynków pozagiełdowych, sprzedaż papierów portfelowych czy przekształcenia własnościowe w ramach podmiotów. Problem w tym, że tego typu działalność dla biur wiąże się z większym ryzykiem, o czym maklerzy głośno mówią na każdym kroku.

To, co jest jednak największym zmartwieniem maklerów, to słaby wynik na podstawowym biznesie. Jak wynika z danych KNF, na ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA