fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

NWR – kurs w górę po dobrych rekomendacjach

Aneta Wieczerzak-Krusińska
New World Resources rośnie jak na drożdżach. Notowania węglowej spółki idą dziś w górę nawet o 28,5 proc. Po godzinie 12 płacono za nie około 72 groszy.
Trzeba jednak pamiętać, że walory NWR odrabiają teraz straty po drastycznych spadkach z poprzednich trzech miesięcy. Spadki wynosiły nawet 80 proc. Jednak w lipcu zarząd wydobywczej firmy otrzymał zgodę większości obligatariuszy na realizację planu restrukturyzacji, zakładającego m.in. emisję akcji. NWR oszacował w prospekcie emisyjnym, że z rynku uda mu się zebrać 150 mln euro, czyli 143,4 mln euro po uwzględnieniu kosztów.
Emisja akcji z prawem poboru jest uzależniona, m.in. od podjęcia odpowiedniej uchwały na WZ.
Spółka oczekuje, iż obrót nowymi akcjami serii A rozpocznie się na giełdzie w Londynie 24 września 2014 roku, a następnie na giełdach w Warszawie i w Pradze. Zakłada, że obrót nieopłaconymi prawami poboru rozpocznie się w Londynie 4 września 2014 roku, a następnie na giełdzie w Warszawie.
Spółka podała, że 53,4 mln euro z oferty zostanie przeznaczone na ogólne cele związane z kapitałem obrotowym NWR. 60 mln euro ma być przeznaczone na odkup obligacji zabezpieczonych, a 30 mln euro na odkup obligacji niezabezpieczonych. Te informacje przywróciły nadzieję biurom maklerskim na poprawę sytuacji wydobywczej firmy. W ostatnich dniach analitycy Citi podnieśli rekomendację dla papierów spółki ze „sprzedaj" do „neutralnie".
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA