fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Taśmy "Wprost": Interesy ministra z lobbystą

Stanisław Gawłowski
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Tygodnik opublikował na swojej stronie internetowej kolejne stenogramy z rozmowy wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego z biznesmenem Piotrem Wawrzynowiczem, kiedyś politykiem PO.
Jak pisze "Wprost", Wawrzynowicz do restauracji "Sowa i Przyjaciele", gdzie odbywało się spotkanie, przychodzi pierwszy. Najpierw w zażyły sposób rozmawia z kelnerem Łukaszem N., który miał być zamieszany w aferę podsłuchową. Wawrzynowicz uprzedza kelnera, że jego gościem będzie wiceminister środowiska. Łukasz N. mówi biznesmenowi, że Gawłowski już był wcześniej w VIP-roomie restauracji, m.in. na spotkaniu z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem:
We właściwej rozmowie wiceministra Stanisława Gawłowskiego z Piotrem Wawrzynowiczem, opublikowanej przez tygodnik, mowa jest m.in. o tajemniczym dokumencie, który, jak wynika z fragmentu rozmowy, Wawrzynowicz przedstawia Gawłowskiemu do konsultacji, a minister ma go zdejmować z porządku obrad:
"W: Tam się wiele rzeczy po prostu nakłada na siebie. Żebyś sobie przeczytał zobaczył, a ja ci później dam tą jeszcze jak dopracują w szczegółach to...
G: Tylko szybko. Bo my dzisiaj wysłaliśmy, czy wczoraj, bo nie mogliśmy dłużej już jakoś oficjalnie, a wysłaliśmy za 30-40, dużo...
W: dobra, ok
G:... żeby na razie zdjąć z porządku, żeby doprowadzić do (...) konsultacji, a wtedy dorzucimy te różne jeszcze inne.
W: Bardzo fajny pomysł podoba mi się. Słuchaj. Proponuje zupę z owoców morza i jagnięcina.
G: Bardzo dobrze.
W: No widzisz. Bardzo dobrze. Ja mam czas. Dzisiaj się nie śpieszę. Myśmy sobie spokojnie Staś zjemy."
Tygodnik zapytał o tajemniczy dokument ministra Gawłowskiego. Odpowiedź "Wprost" dostał w sobotę. Gawłowski napisał: „Przekazany przez Pana fragment dotyczy przygotowań do konsultacji programu regionalnego PO, jakie rozpoczęliśmy w ówczesnym czasie na Pomorzu Zachodnim. Akcję rozpoczęliśmy od decyzji Rady Regionu o powołaniu Regionalnego Zespołu Programowego. Zwróciłem się do Pana Wawrzynowicza, jako byłego pracownika Biura Krajowego PO, mającego doświadczenie w prowadzeniu takich akcji, o pomoc w przygotowaniu odpowiednich materiałów".
Jak informuje "Wprost", plik dźwiękowy z tą rozmową redakcja przekazała do prokuratury.
Cały stenogram można przeczytać na stronie internetowej "Wprost".
Źródło: wprost.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA