fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Rostowski przeprasza Hubner. Taśmy Wprost - Sikorski, Rostowski

ROL
Paweł Majewski
Dzień po publikacji nagrań, w których politycy PO Jacek Rostowski i Radosław Sikorski obrażali europosłankę tej partii, doszło do spotkania byłego ministra finansów z Danutą Hübner
Wczoraj media ujawniły fragmenty podsłuchów, które opublikował dziś "Wprost". Na jednej z taśm Rostowski i Sikorski omawiają polityczne plany. Rostowskiemu zależy na starcie do Parlamentu Europejskiego z Warszawy. Wie, że to miejsce zagwarantowane dla Hübner, ale prosi ministra o wsparcie u premiera Donalda Tuska.
Zobacz specjalny raport: Afera Taśmowa
Fragment rozmowy o byłej komisarz Unii Europejskiej (z nadania rządu SLD), która przed wyborami do Parlamentu Europejskiego weszła na listy PO, brzmi następująco:
"J.R.: To był skandaliczny pomysł z tą starą komuszką.
R.S.: Czy ona jest nam w ogóle potrzebna?
J.R.: W ogóle".
Dziś Rostowski jest moderatorem na Europejskim Kongresie Finansowym. W jego panelu uczestniczy właśnie Hübner. Były minister finansów postanowił, więc rozwiązać problem już podczas inauguracji kongresu.
"Chciałem osobiście przeprosić panią profesor za moje słowa sprzed 6 miesięcy" - Jacek Rostowski do Danuty Hubner. Inauguracja #EKF, Sopot
Zanim to zrobił, do sprawy odniosła się sama zainteresowana.
– Mam poczucie swojej wartości, które wynika z tego, że wiem, co robię dla Polski i Polaków. Jedyne co mnie martwi to to, że te słowa zaczynają wpływać na opinię o Polsce. Możemy stracić bardzo dużo, bo zbudowaliśmy wspaniałą pozycję Polski w Europie – powiedziała Hübner w TVP Info.
Podczas dyskusji siedziała obok Rostowskiego.
'Financial safety is crucial for the competitiveness of the European economy' @janrostowski @danutahuebner #EKF Sopot pic.twitter.com/POnHRjh6VK
Rostowski ostatecznie wystartował z jedynki w kujawsko-pomorskim i mandatu nie zdobył. - Świat się nie kończy na Parlamencie Europejskim. Na pewno byłby tam osobą bardzo przydatną, ale jeśli okaże się, że nie wejdzie, to myślę, że znajdzie takie miejsce, w którym będzie mógł pracować dla Polski - komentowała szefowa delegacji PO w PE.
Gośćmi kongresu są też inne osoby, których poufne rozmowy opublikował dziś "Wprost": minister skarbu Włodzimierz Karpiński i prezes PKN Orlen Jacek Krawiec.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA