fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Monitoring przy grobie generała Wojciecha Jaruzelskiego

Pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego
Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Mogiła generała Wojciecha Jaruzelskiego na Wojskowych Powązkach jest pod stałą kontrolą policji oraz kamer.
– Ma to zapobiec dewastacjom czy uszkodzeniom – tłumaczy podkomisarz Elwira Brzostowska z komendy policji na warszawskim Żoliborzu. Na terenie tej stołecznej dzielnicy jest cmentarz, na którym pochowano prochy generała.
Choć od pogrzebu Wojciecha Jaruzelskiego minęło zaledwie dziesięć dni, teraz jego grób wygląda zupełnie inaczej niż zaraz po złożeniu urny. Mogiła nie tonie już w tysiącach wieńców i kwiatów czy morzu zniczy.
Teraz jest pokryta trawą, a na drewnianym paliku wkopanym w ziemię wisi tabliczka ze skromnym napisem „Generał Wojciech Jaruzelski". Nie ma na niej znaku krzyża.
Wczoraj po południu na grobie stały zaledwie dwa skromne bukiety oraz trzy dopalające się znicze. – Niedawno służby cmentarne wysprzątały mogiłę – mówi kobieta porządkująca nagrobek w pobliżu.
Grób, choć jest bardzo skromny, to jednak jest pilnie strzeżony. Już dzień przed pogrzebem w kwaterze, gdzie pochowano Jaruzelskiego, zamontowano kamerę.
Wówczas rzeczniczka stołecznych cmentarzy komunalnych Anna Obuchowicz odmówiła nam komentarza w tej sprawie. Również wczoraj nie odpowiedziała na nasze pytania.
Cały artykuł w jutrzejszym wydaniu "Rzeczpospolitej"
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA