fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Kolejny dzień zwyżek na GPW

Bloomberg
Ostatnia sesja tygodnia na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od umiarkowanych zwyżek głównych indeksów.
Po wczorajszej decyzji Europejskiego Banku Centralnego pojawiła się szansa na kontynuację czwartkowych wzrostów.  Władze EBC spełniły swoje majowe zapowiedzi i poluzował politykę pieniężną w strefie euro. Główną stopę procentową obniżono do rekordowo niskiego poziomu 0,15 proc. Decyzja ta, choć nie była zaskakująca dla inwestorów, wsparła notowania na europejskich parkietach włączając w to Warszawę.
Optymistyczne nastroje przeniosły się także na amerykański rynek akcji. W efekcie indeks S&P500 wyznaczył nowy historyczny szczyt notowań na poziomie 1940 pkt. To podziałało mobilizująca na kupujących w pierwszych minutach piątkowego handlu. Na europejskich giełdach, gdzie dominował kolor zielony.
Poranną zwyżkę rodzimych indeksów zawdzięczamy przede wszystkim drożejącym bankom, z drugiej choć ciążą rynkowi taniejące spółki surowcowe. Stąd po pierwszej godzin ie handlu WiG20 może się pochwalić jedynie 0,2 proc. wzrostem
Na szerokim rynku druga sesję z rzędu mocno drożeją papiery CD Projektu. W czwartek spółka zaprezentowała odsłonę kolejnej – trzeciej – części flagowej gry spółki na konsole i komputery – „Wiedźmina". Gra której premierę przewidziano na luty 2015 r., właśnie trafiła do przedsprzedaży. Notowania zostały wsparte pozytywną rekomendacją analityków Trigon DM, którzy wycenili spółkę znacznie powyżej ceny rynkowej.
Wśród najmocniej przecenionych znalazł się Wawel, który najwyraźniej wypadł z łask inwestorów. Uwzględniając dzisiejsze notowania od początku tygodnia akcje producenta słodyczy potaniały już o blisko 10 proc.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA