fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ulga na Fundusz Pracy nie tylko przy rocznym zatrudnieniu

www.sxc.hu
Pracodawca nie musi płacić składek na fundusze pozaubezpieczeniowe ?przez pierwsze 12 miesięcy zatrudnienia bezrobotnej młodej osoby. Jeśli jednak pierwszą umowę podpisze ?na krótszy okres to, za kolejny ulga nie będzie przysługiwała.
Zatrudniając skierowanego przez urząd pracy bezrobotnego, który nie ukończył 30. roku życia, pracodawca nie musi za niego płacić składek na Fundusz Pracy przez ?12 miesięcy. Ta ulga jest efektem obowiązującej od 27 maja br. nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Nowe przepisy nie są jednak precyzyjne i nie wyjaśniają, czy zawieszenie obowiązku płacenia składek na Fundusz Pracy można uzyskać, podpisując umowę z bezrobotnym na okres krótszy niż 12 miesięcy.Na podstawie art. 104c ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz art. 9c ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy „pracodawcy oraz inne jednostki organizacyjne nie opłacają składek na Fundusz Pracy przez okres 12 miesięcy, począwszy od pierwszego miesiąca po zawarciu umowy o pracę, za skierowanych zatrudnionych bezrobotnych, którzy nie ukończyli 30. roku życia".Brak jednego słowa... Przepisy nie zawierają zwro...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA