fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile za mieszkanie z drugiej ręki

Fotorzepa, Adam Burakowski Adam Burakowski
O wyborze nieruchomości decyduje cena ?i lokalizacja. Przy niskiej stawce za mkw. do transakcji dochodzi szybko.
W Łodzi wzrosło zainteresowanie mieszkaniami – twierdzi Monika Foremniak z agencji Expert. O wyborze nieruchomości decyduje cena ?i lokalizacja. Przy niskiej stawce za mkw. do transakcji dochodzi szybko. ?Np. mieszkanie 51 mkw., wycenione na 165 tys. zł, sprzedano w ciągu kilku dni. Ale gdy właściciel nie uwzględnia realiów, czeka na nabywcę kilka miesięcy. Poszukiwane rejony to te, gdzie w pobliżu są miejsca pracy, m.in. Widzew, Bałuty blisko Śródmieścia, Polesie.
W Poznaniu po pięciomiesięcznym okresie spadków cen mieszkań notowania się ustabilizowały  – informuje agencja Metrohouse. ?Obecnie przeciętna transakcja realizowana jest w średniej cenie 4892 zł za mkw., ?czyli o 3 proc. taniej niż przed rokiem. Wzrosło zainteresowanie większymi mieszkaniami, również czteropokojowymi. Dlatego też do 61,4 mkw. zwiększył się średni metraż nabywanego mieszkania. Popularne lokalizacje są w rejonie Nowego ?i Starego Miasta.
W Warszawie nastąpił niewielki spadek średnich ?cen transakcyjnych – podaje Marcin Jańczuk z Metrohouse. ?Stawki te wynoszą średnio 7219 zł za mkw., czyli są o 18 zł niższe niż miesiąc wcześniej. Duża liczba ofert powoduje, że wydłuża się średni czas sprzedaży – wynosi ponad 200 dni. Są chętni na coraz większe mieszkania, ?w tym trzypokojowe. Średnia powierzchnia sprzedanych w marcu lokali wynosi 59 mkw.  Najwięcej transakcji dotyczyło ostatnio lokali na Pradze-Południe, Białołęce i na Woli.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA