fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

W Hongkongu sprzedano najdroższą whisky świata

Sotheby's
W hongkońskim domu aukcyjnym Sotheby's padł kolejny rekord sprzedaży - nabywcę znalazła kolekcjonerska butelka Macallana "M" w ekskluzywnej karafce od Lalique.
Whisky sprzedano na aukcji charytatywnej za 632 tys. dol. (4,9 mln dolarów hongkońskich). Kupcem jest anonimowy obywatel Stanów Zjednoczonych.
Aukcja pobiła rekord sprzedaży sprzed czterech lat, kiedy to inną butelkę Macallana sprzedano za 460 tys. dol. - również w Sotheby's.
Rekordowa whisky została wyprodukowana w zaledwie czterech karafkach o pojemności 6 litrów, czyli największej wypuszczone do tej pory przez legendarną francuską firmę Lalique. Do ekskluzywnej karafki wlano whisky single malt z renomowanej szkockiej dystylarni Macallan, znajdującej się niedaleko Easter Elchies House, w regionie Speyside. Na aukcji wystawiono tylko jedną butelkę, pozostałe pozostaną w prywatnej kolekcji oraz w archiwum destylarni.
Sprzedana przez Sotheby's whisky to nie pierwszy efekt współpracy Lalique i Macallan. Sprzedana w 2010 r. butelka szkockiej whisky także była wyprodukowana przez Lalique - francuskiego producenta ekskluzywnych kryształów oraz biżuterii. Była to jedna z najstarszych whisky w historii, która leżakował aż przez 64 lat i została wprowadzono na rynek w zaledwie jednym egzemplarzu. Jej rekordowa cena trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinnessa.
Wśród najdroższych butelek whisky znajdują się również trzy butelki szkockiej Dalmore Trinitas, 64-letniej whisky, które kupić można była za 100 tys. funtów oraz 62-letni Dalmore Sinclair, który kosztował 125 tys. funtów za butelkę.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA