fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Będą zasiłki dla poszkodowanych przez halny

Zniszczenia w Zakopanem po wichurach w Małopolsce.
PAP/serwis codzienny, Grzegorz Momot Grz Grzegorz Momot
Na wniosek Rafała Trzaskowskiego ministra administracji i cyfryzacji minister finansów uruchomił 150 000 zł na zasiłki celowe dla rodzin z województwa małopolskiego poszkodowanych w wyniku silnych wiatrów. Każda rodzina dostanie do 6 tys. złotych.
Jak informuje rzecznik ministerstwa administracji i cyfryzacji, pomoc wypłacana jest przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej na podstawie wniosków poszkodowanych, którzy ponieśli straty w gospodarstwach domowych i nie mogą zaspokoić podstawowych potrzeb bytowych.
W celu uruchomienia środków budżetu państwa, gminy powinny przekazać informację o liczbie poszkodowanych oraz wielkości niezbędnych środków finansowych do właściwego terytorialnie wojewody.
Po oszacowaniu strat, w poszczególnych obiektach mieszkalnych możliwe będzie uruchomienie dalszej pomocy finansowej z budżetu państwa na ich odbudowę i remont. Wyceny strat oraz określenia potrzeb dokonają gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej.
Jednostki samorządu terytorialnego, które poniosły straty w infrastrukturze technicznej mogą ubiegać się o dotacje z budżetu państwa na jej remont lub odtworzenie.
Szczegółowe zasady ubiegania się o pomoc dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji: http://mac.gov.pl/usuwanie-skutkow-klesk-zywiolowych-wytyczne/ - odnośnik: „wytyczne powodziowe".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA