fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

GUS: w budownictwie produkcja rdr w XI wzrosła w dwóch na trzy działy

W budownictwie produkcja rdr w listopadzie wzrosła w dwóch na trzy działy - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
"W stosunku do listopada ub. roku spadek produkcji odnotowano w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 14,4 proc. Wzrost wystąpił natomiast w przedsiębiorstwach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - o 7,4 proc. i w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków - o 4,8 proc." - napisano w komunikacie GUS.
"W porównaniu z październikiem br. spadek produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 16,0 proc., w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 5,9 proc., a w wykonujących głównie roboty budowlane specjalistyczne - o 0,5 proc." - dodano.
Produkcja budowlano-montażowa w listopadzie była niższa o 2,9 proc. niż przed rokiem i o 8,9 proc. w porównaniu z październikiem bieżącego roku.
Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 4,2 proc. niższym niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, a w porównaniu z październikiem tego roku wzrosła o 3,9 proc.
W okresie styczeń-listopad bieżącego roku produkcja budowlano-montażowa była o 13,9 proc. niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA