fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Niemiecka poczta testuje drony

Bloomberg
Deutsche Post DHL chce przetestować drony dostawcze. Pierwsza dostawa ma mieć miejsce z apteki w Bonn do centrali firmy znajdującej się po drugiej stronie Renu.
Poczta ma już własnego drona - HL-Paketkoptera i konkretne plany, jak regularnie używać dronów do transportu paczek priorytetowych, zawierających leki oraz dostarczania ich na tereny trudno dostępne. Projekt - jak podkreśla poczta - jest jednak w początkowej fazie testowej. Nie wiadomo kiedy i jak poczta będzie w stanie go wprowadzić w życie.
Kilka dni temu także amerykański Amazon rozpoczął testowanie dronów dostarczających przesyłki. Poinformował też, że w niedalekiej przyszłości będzie dostarczał paczki za pomocą minidronów. Natomiast największa firma dostawczo-logistyczna UPS planuje "zatrudnić" latające roboty dostawcze.
Drony mogły by tez znaleźć zastosowanie poza biznesem dostawczym. Mogą znaleźć zastosowanie w policji - na przykład patrolując autostrady i drogi, ale także w fotografii reklamowej czy też wspomóc agencje ochrony, na przykład podczas monitorowania budynków. zanim to jednak nastąpi w poszczególnych krajach musi zmienić się prawo. W USA już zaczęto je dostosowywać do nowych technologii. Die Federalna Administracja Lotnictwa (Federal Aviation Administration) - prognozuje, że drony w służbie cywilnej mogły by zacząć funkcjonować w 2015 roku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA