fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp. Michalik dla "Rz": Próbuje mi się zadać śmierć medialną

Abp Józef Michalik
Fotorzepa, Waldemar Kompala Waldemar Kompala
Sprawa pedofilii jest pretekstem do tego, by zniszczyć w oczach wiernych autorytet biskupów – przekonuje w rozmowie z „Rz" abp Józef Michalik, przewodniczący konferencji episkopatu Polski. To pierwszy wywiad, jakiego jeden z najważniejszych polskich hierarchów udzielił po swych nagłaśnianych przez media kontrowersyjnych wypowiedziach na temat pedofilii.
– Próbuje mi się zadać śmierć moralną. Śmierć medialną. Chodzi o podważenie autorytetu – uważa metropolita przemyski. Deklaruje przy tym chęć spotkania z ofiarami księży pedofilów. Mówi także, że nie boi się rozmowy z papieżem na temat pedofilii w polskim Kościele. Temat ten może zostać poruszony podczas przyszłorocznej wizyty ad limina, którą biskupi złożą w Watykanie w lutym.
Arcybiskup wzywa też wierzących, żeby nie byli obywatelami pasywnymi. – Trzeba pomagać ratować zdrowe myślenie – mówi. I wskazuje, jak dzięki przypominaniu prawdy, iż życie zaczyna się od poczęcia, udało się doprowadzić do tego, by większość Polaków uznała aborcję za zło.
Wywiad z arcybiskupem Józefem Michalikiem w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" oraz rp.pl/kraj.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA