fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 we wtorek 22 października na otwarciu minimalnie w górę.

Bloomberg
We wtorek rynki ze szczególnym zainteresowaniem śledzić będą wrześniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.
Po bardzo dobrej poniedziałkowej sesji, gdy WIG20 zyskał 2,8 proc., a WIG 2,4 proc.pozytywne nastroje utrzymują się również od początkowych minut wtorkowych notowań. WIG20 na otwarciu sesji zanotował minimalną zwyżkę. Już kilka minut po starcie notowań indeks największych i najbardziej płynnych spółek z warszawskiej giełdy zyskiwał 0,2 proc. W poniedziałek nieznaczne zmiany zanotowały amerykańskie giełdy w oczekiwaniu na zaplanowaną na dziś publikację danych z amerykańskiego rynku pracy. Nasdaq100 zyskał 0,2 proc., S&P500 utrzymał poziomy z piątku, a Dow Jones zniżkował o 0,1 proc. Mieszane nastroje panowały za to dziś na rynkach azjatyckich. Koreański Kospi zyskał 0,2 proc., a japoński Nikkei225 0,1 proc. Spadały giełdy chińskie.
Dość ciekawy jest dzisiejszy kalendarz publikacji danych makroekonomicznych. Ze szczególnym zainteresowaniem inwestorzy będą śledzić wrześniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Eksperci prognozują, że stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 7,3 proc. Wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym szacują na 180 tys. osób. Takie same są oczekiwania w odniesieniu do zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym. Przypomnijmy, że w sierpniu wzrosty wyniosły odpowiednio 169 tys. i 152 tys. Dziś poznamy również m.in. sierpniowe dane o napływie kapitałów do USA oraz październikowy indeks Fed z Richmond. W Polsce rano opublikowane zostaną wrześniowe dane o sprzedaży detalicznej oraz informacja o wysokości stopy bezrobocia w minionym miesiącu. Eksperci prognozują, że w porównaniu z wrześniem 2012 r. sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 4,4 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 3,4 proc. Zgodnie z oczekiwaniami stopa bezrobocia powinna się zaś utrzymać na poziomie 13 proc. Po południu czeka nas publikacja październikowych danych o koniunkturze gospodarczej.
Rano sprawozdania finansowe za III kwartał opublikowały Telekomunikacja Polska i Macrologic. Wyniki Telekomunikacji okazały się znacząco lepsze od prognoz analityków. Przychody sięgnęły w III kwartale 3,2 mld zł i były o 1,1 proc. wyższe od oczekiwań. Znacznie lepiej było na pozostałych poziomach rachunku zysków i strat. Wynik operacyjny sięgnął 390 mln zł i o 37,8 proc. przebił prognozy. Wynik netto był zaś o 85,3 proc. wyższy od oczekiwań (wyniósł 239 mln zł). Rezultaty operatora przebiły prognozy, ale i tak okazały się słabsze od wyników wypracowanych w III kwartale 2012 r. W okresie lipiec-wrzesień 2012 r. Telekomunikacja Polska miała 3,47 mld zł przychodów, 523 mln zł zysku operacyjnego  307 mln zł czystego zarobku.
W USA również trwa sezon publikacji wyników za III kwartał. Przed sesją rezultaty opublikują DuPont, EMC, Lockheed Martin i Travelers, a po sesji Altera, Amgen i Broadcom.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA