fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

778 klientów za granicą. Biuro OK Services Travel niewypłacalne

Fotorzepa, Piotr Wittman Piotr Wittman
Suma gwarancyjna bielskiego biura nie wystarczy na sfinansowanie powrotu wszystkich turystów - poinformował Śląski Urząd Marszałkowski.Za granicą - w Grecji, Chorwacji i Bułgarii - jest 778 turystów z biura podróży OK Services Travel z Bielska-Białej. Do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło dziś oświadczenie o niewypłacalności OK Services Travel Sp. z o.o. - potwierdziło biuro prasowe marszałka.
Dzięki oświadczeniu Marszałek Województwa Śląskiego może wykorzystać kwotę gwarancyjną biura do zorganizowania i sfinansowania powrotu turystów do kraju. W przypadku OK Services Travel Sp. z o.o. jest to tylko 13 tys. euro. Biuro podróży zobowiązało się do pokrycia części kosztów transportu. - Obecnie trwają ustalenia w tej sprawie - twierdzi biuro prasowe marszałka.
- Pracownicy naszego wydziału są w stałym kontakcie z właścicielami biura. Wszystko przebiega zgodnie z procedurami. Na pewno nie zostawimy turystów bez pomocy - zapewnia Janusz Raczek, dyrektor Wydziału Turystyki i Sportu urzędu w Katowicach.
Już jutro z Grecji ma wyruszyć pierwsza grupa (307) turystów. Obecnie trwa przygotowywanie planów kolejnych powrotów.
Firma OK Services Travel Sp. z o.o. figuruje w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystyki prowadzonym przez marszałka województwa. Taki wpis to dla turysty gwarancja sprawnego powrotu do kraju w wypadku problemów finansowych biura podróży. Marszałek uruchamia wtedy środki na organizację transportu, które gwarant przekazuje na konto Urzędu Marszałkowskiego. Kwota gwarancyjna tego bielskiego biura podróży wynosi 13 tys. euro (58 032,00 zł).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA